„NIE ma PEDOFILII w kościele. To wymysł mediów”

„Plaga pedofilii” wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nieistniejącym. Takimi słowami film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” odpowiedziała fundacja, której założycielem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta promuje swoją książkę na ten temat.

Radio Maryja i Fundacja „Nasza Przyszłość” zajęły dziś stanowisko ws. „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego. Przy okazji reklamując swoją – jak przedstawiono – jedyną niezakłamaną książkę nt. pedofilii wśród księży.” Skala przestępstw seksualnych wśród duchownych na tle innych grup zawodowych w Polsce jest mikroskopijna – mówią autorzy. 

„Plaga pedofilii wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nie istniejącym. W porównaniu z innymi środowiskami liczba księży skazanych za wykorzystywanie seksualne nieletnich jest mikroskopijna. Dotyczy zaledwie ułamka procenta ogółu duchowieństwa i jest zdecydowanie mniejsza od liczby przestępców tego typu w innych grupach społecznych” – powiedział Sebastian Karczewski, publicysta „Naszego Dziennika”

„Atak na kościół”
„Statystyki dowodzą, że inne środowiska i instytucje mają po stokroć większy problem z tego rodzaju nadużyciami. Rzecz w tym, iż nie przyciągają one uwagi mediów, które skupiły się na katolickich księżach, tworząc mit globalnej kościelnej zmowy kryjącej nadużycia seksualne” – brzmi kolejny fragment stanowiska fundacji „Nasza Przyszłość”.

Książka „Pedofilią w Kościół.Oblicza kłamstwa”, to nowa pozycja wydawnictwa fundacji „Nasza Przyszłość”. Internetowa księgarnia sprzedaje tę publikację w cenie 28 złotych. Ojciec Tadeusz Rydzyk jest jednym z założycieli fundacji. Wydawnictwo promuje książki poruszające tematy religijne, a także zajmuje się produkcją filmów. Swoją działalność finansuje dzięki darowiznom swoich zwolenników.

Publicista Sebastian Karczewski przekonuje, że pedofilia w kościele ma charakter marginalny – swoje zdanie opiera na oficjalnych danych Ministerstwa Sprawiedliwości, dane mówią, że wśród 808 skazanych, odsiadujących wyroki za gwałty i molestowanie seksualne nieletnich, jest tylko dwóch księży i jeden zakonnik.

Ministerstwo odpowiadając na poselskie interpelacje opublikowało listę zawodów osób skazanych prawomocnie za czyny pedofilskie.

Największą odsetek  stanowią osoby niewykształcone (brak zawodu). Kolejno najczęściej pedofilami są : pracownicy budowlani, hydraulicy i stolarze. Następnie kucharze, rzeźnicy i piekarze.

– Jeden taki grzech księdza to jest skandal, który powinien spowodować natychmiastowe usunięcie z kapłaństwa. Ograniczam się tylko do spraw sądowych, to tylko 3 proc. pedofilii w Polsce. Czy dziennikarska kwerenda sięgnie do pozostałych 97 proc.? – pisał po premierze filmu Sekielskiego ojciec Leon Knabit, niegdyś piastujący urząd przeora opactwa w Tyńcu.

– Czy będą filmy o zwyrodniałych tatusiach, braciach, dziadkach i wujkach, o matkach, które wiedząc, bagatelizowały sprawę dramatu swoich córek? O tych 97 proc. z rozmaitych stanów i zawodów? Czekamy. Bo jeśli w tym potrzebnym filmie chodzi tylko o „dołożenie czarnym”. Panie Reżyserze traci Pan wiarygodność – pisał były przeor.

/Łukasz Tomaszkiewicz

Komentarze


Zobacz także

Wyciekło NAGRANIE z motorówki Piotra Woźniaka Staraka!Widać jak NAGLE…

Nie kończą się poszukiwania miliardera Piotra Woźniaka Staraka. 39-latek poszukiwany jest od niedzieli. Wtedy to pływając nad ranem w towarzystwie 27-letniej kobiety wypadł wraz z...

Ukraińska mafia UPROWADZIŁA Piotra Woźniaka-Staraka?!

Cały kraj żyje poszukiwaniami miliardera Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę rano pływając motorówką z 27-latką, w trakcie manewru wypadł z łódki. Służby wciąż przeczesują jezioro...

Piotr Woźniak Starak NIE ŻYJE?! Jest oficjalny komunikat!

Cała Polska żyje akcją poszukiwawczą na Mazurach, zaginął tam 39-letni mężczyzna - mąż prezenterki TVN Agnieszki Woźniak-Starak. Jej mąż jest pasierbem miliardera i producentem filmowym....

NIE żyje Gwiazda serialu „Ranczo”

To bardzo smutna i wzruszająca wiadomość. Wszyscy fani serialu „Ranczo” są wstrząśnięci. TVP seriale poinformowało oficjalnie o śmierci jednej z najbardziej lubianych postaci serialu. Wszyscy...

BOMBA na koncercie Zenka Martyniuka! MAKABRCZNE wiadomości!

Wszyscy znają Zenka Martyniuka! To dziś najpopularniejsza i najbardziej lubiana w Polsce gwiazda disco polo. Zenek daje mnóstwo koncertów, nie tylko na wielkich festiwalach. Niestety...

PARALIŻ Magdy Gessler! Już wiadomo, co się stało!

Wstrząsające informacje nt. Gwiazdy TVN, prowadzącej popularny program „Kuchenne Rewolucje”! Media donoszą o paraliżu Magdy Gessler - wszyscy są zszokowani. Wiemy dlaczego. Jak się okazało...