„Nauczyciele NIE ZASŁUGUJĄ na podwyżki” STRAJK rozpoczęty!

Rozmowy ostatniej szansy trwały do godziny 19 – niestety nie osiągnięto porozumienia na lini związkowcy – rząd. Trzygodzinna rozmowa wicepremier Beata Szydło poinformowała o odrzuceniu propozycji rządu. Rozpoczyna się strajk nauczycieli. „Nie ma przesłanek (…), które dawałyby powód do rozpatrywania możliwości rezygnacji ze strajku” – stwierdził szef ZNP Sławomir Broniarz.

 

– Oczekiwaliśmy od strony rządowej innych propozycji płacowych, bo to co proponuje od 2018 r. nikogo nie zadowala. Propozycje rządowe są nie do przyjęcia, bo są nieadekwatne do oczekiwań nauczycieli. Jest przepaść finansowa między tym, co rząd proponuje, a oczekiwaniami pracowników oświaty – dodał Broniarz.

Szef związkowców poinformował, że do strajku dołączają także pracownicy oświaty nienależący do jego struktur. Zapewnił także, że rozpoczęcie strajku nie oznacza braku chęci dialogu, natomiast aktualna propozycja rządu oznacza redukcję etatów.

Strajk będzie miał charakter bezterminowy i oznacza całkowite powstrzymanie się od pracy. Nie tylko nauczyciele sensu stricto będą protestować – dołączają do nich także inni pracownicy podlegający Karcie Nauczyciela – np. osoby zatrudnione w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

W sieci nie milkną dyskusje na ten temat. Wiele osób popiera protest nauczycieli, z drugiej jednak strony bardzo wyraźnie słychać głosy przeciwników :

”Nauczyciele nie zasługują na podwyżki. Za co? Za siedzenie za biurkiem i gnębienie dzieci przestarzałym programem. Byle kasa się zgadzała. Dlaczego nikt nie zawalczy o zmiany podstawy programowej? Wstyd.” – pisze jedna z internautek.

”Jak można w ogóle pracować za 2 czy 3 tysiące całe życie. To przecież nie starcza na normalne życie. Te zarobki to patologia i nie tylko w oświacie.” – tłumaczy jeden z krakowskich studentów.

”PiS daje na krowy i świnie, daje 500+ osobom, które nie pozyskują tego na dzieci, daje emerytom. Dlaczego nie nauczycielom? Popieram strajk!” – komentuje pani Monika – córka nauczycielki.

W trakcie strajku rodzice będą musieli zaopiekować się dziećmi – można m.in. wziąć urlop wychowawczy, poprosić o pracę zdalną, a w niektórych firmach przyjść z dzieckiem. Można także ubiegać się o wypłacenie zasiłku opiekuńczego.

Komentarze


Zobacz także

Pogrzeb Woźniaka Staraka przebiegał spokojnie. NAGLE stało się TO!

Msza w intencji zmarłego tragicznie Piotra Woźniaka Staraka odbyła się w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornej. Cała ceremonia przebiegała spokojnie. W pewnym...

ZMARŁA aktorka serialu „M jak Miłość” „Odeszła w młodym wieku”.

Wstrząsające informacje! Nie żyje aktorka serialu TVP2 „M jak Miłość”. Fani są w szoku, teraz miliony z nich pogrążyły się w smutku. Aktorkę podziwiano za...

Ostatni prezent Woźniaka Staraka dla żony! Kosztował 16 MILIONÓW!

Niestety - znany miliarder, producent filmowy Piotr Woźniak Starak zginął w niedzielę 18 sierpnia na jeziorze Kisajno. Po 4-dniowych poszukiwaniach odnaleziono ciało 39-latka. Teraz światło...

PRZEŁOM ws. śmierci Staraka! „Na łódkę wszedł ZAZDROSNY o 27-latkę mężczyzna”

Piotr Woźniak Starak nie żyje - listowe zginął na jeziorze Kisajno w niedzielę 18 sierpnia. Podczas wykonywania manewru miał wypaść z łodzi motorowej. Teraz ja...

„Woźniak Starak NIE UTONĄŁ” – Wiadomo, co stało się na motorówce!

Śmierć Piotra Woźniaka Staraka - producenta filmowego i pasierba jednego z najbogatszych Polaków - Jerzego Staraka wstrząsnęła Polską! Po 4 dniach poszukiwań w końcu odnaleziono...

Wyciekło NAGRANIE z motorówki Piotra Woźniaka Staraka!Widać jak NAGLE…

Nie kończą się poszukiwania miliardera Piotra Woźniaka Staraka. 39-latek poszukiwany jest od niedzieli. Wtedy to pływając nad ranem w towarzystwie 27-letniej kobiety wypadł wraz z...